Έφτασε η στιγμή να μάθουμε ποιός είναι το “αφεντικό” στο FIFA.
Η φοιτητική gaming κοινότητα ΟΠΑΠ Unileague, πρότεινε αρχές Ιανουαρίου το τουρνουά ηλεκτρονικού ποδοσφαίρου και αρκετοί δέχθηκαν την πρόκληση να ανταγωνιστούν για το μεγάλο έπαθλο και να δούμε ποιός είναι στην πράξη ο κορυφαίος παίκτης αυτή την στιγμή σε PS4 και CrossPlay.
Πραγματοποιήθηκαν συνολικά 4 προκριματικά Knockout τουρνουά για να βγουν η τελικές τετράδες των Final 4 σε Ps4 και Crossplay που θα διεξαχθούν Παρασκευή 10 και Σαββάτο 11 Φεβρουαρίου. Ο Κωνσταντίνος Γκόγκας, εκπρόσωπος της eΕθνικής ομάδας στο FIFAe Nations CUP ήταν αυτός που ξεχώρισε καθώς πήρε την νίκη/πρόκριση και στα 2 τουρνουά έχοντας μάλιστα το αήττητο στις σειρές αγώνων της διοργάνωσης. Άλλος ένας παίκτης της eΕθνικής ομάδας ο Πάρης Τσιγαρίδης νικητής της πρώτης σεζόν κατέκτησε την πρώτη θέση και πήρε το εισιτήριο για το Final 4 του CrossPlay με αήττητο στις σειρές αγώνων. Ο Μάνος Λυριντζάκης συμπλήρωσε την 4άδα των νικητών κατακτώντας την πρώτη θέση στο 2ο προκριματικό του Ps4. Ανδρεόπουλος, Γιαννούλας, Γκούβας και Κράγκαρης πήραν τα εισιτήρια για τα Final 4 κατακτώντας τις δεύτερες θέσεις στα προκριματικά.
![](https://vglesports.com/wp-content/uploads/2023/01/UNI_1ST_PS4_WIN-1-1024x1024.jpg)
![](https://vglesports.com/wp-content/uploads/2023/02/UNI_2ND_PS4_WIN-1024x1024.jpg)
![](https://vglesports.com/wp-content/uploads/2023/01/UNI_1ST_PS5_WIN-1-1024x1024.jpg)
![](https://vglesports.com/wp-content/uploads/2023/02/UNI_2ND_PS5_WIN-1024x1024.jpg)
Κατά την διάρκεια της 2ης σεζόν παρακολουθήσαμε τον Streamer Fragbot σε ποδοσφαιρικά Challenge όπου μέλη της κοινότητας είχαν την δυνατότητα να προβλέψουν την κατάληξη τους και να κερδίσουν δωροεπιταγή 30€! Οι θεατές έχουν την δυνατότητα μέχρι την διεξαγωγή των Final 4 να συμμετέχουν στα Giveaway της κοινότητας γράφοντας σχόλιο στα Video ΟΠΑΠ Unileague και να μπουν σε κλήρωση για δωροεπιταγές συνολικής αξίας 320€.
Σχολιάστε στο βίντεο “opap unileague” να πάρετε μέρος στο Giveaway